Düzceliler Boğaz Turunda

Düzceliler Boğaz Turunda

Düzceliler Boğaz Turundaİstanbul Düzceliler Derneği tarafından düzenlenen organizasyonla Üsküdar Valide Sultan Vapuru ile Boğaz turu gerçekleştirildi. İstanbul Düzceliler Derneği’nin organize ettiği boğaz turuna yoğun katılım sağlandı. Düzceliler Vapura müzik eşliğinde alındı.

İstanbul Düzceliler Derneği geçtiğimiz günlerde güzel bir organizasyon gerçekleştirdi. Üsküdar Turyol İskelesi’nden kalkan Valide Sultan Vapuru ile hareket edilerek Boğaz’da bulunan önemli ve tarihi yerler rehber eşliğinde anlatıldı.

Canlı müzik ve eşsiz boğaz manzarasını ve akşam güneş batışını hayranlıkla izleyen Düzceliler, yapılan etkinlikten son derece memnun ayrıldı. Ayrıca program çerçevesinde katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Programda konuşan İstanbul Düzceliler Dernek Başkanı İlyas Çelebi, Vapuru İstanbul Düzceliler Derneğine tahsis eden Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen ve Başkan Yardımcısı aynı zamanda İstanbul Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Mete Yapıcı’ya teşekkür etti. Çelebi, konuşmasında derneğin yıl içerisinde yapmış olduğu etkinliklerden söz etti.

Üsküdar Belediye başkan yardımcısı ve dernek yönetim kurulu üyesi Mete Yapıcı konuşmasında dernek olarak üyelerinin ve hemşehrilerini her zaman hizmetinde olduklarını ifade ederken,  İstanbul Düzeliler Derneği Kurucu Başkanı ve Uluslararası Vuslat Derneği Başkanı ve aynı zamanda da Darulaceze Vakfı Başkanı olan Hamza Cebeci, bu tür programların İstanbul’daki Düzcelileri bir araya getirerek tanışıp, kaynaşmasına vesile olduğunu vurguladı.

Programa; , Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kerim Sönmezoğlu,Düzce Kültür Kolejleri Sahibi Hasan Aktürk, Doğuş Üniversitesi Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Haliç Üniversitesi Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Leyla Pınar, Haliç Üniversitesi Konservatuar Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Nilgün Onat, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölüm Başkanı Prof. Dr Çiğdem Çini, Milli Saraylar Dolmabahçe Saray Amiri Berrin Özbek, Karadeniz Sesi Radyosu Program yapımcısı Zeki Gökçe, Üniversite Medya Birliği Başkanı Atakan Şeniz, Emekli Emniyet Müdürü Yüksel Çarhacıoğlu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Akif Feyizoğlu katılım sağladı.

 

Bir cevap yazın